Antygraffiti

Antygraffiti

Nielegalne graffiti, napisy, plamy farby i inne ślady aktów wandalizmu szpecą całą elewację. Zdarza się również, że ich treść łamie przepisy prawa. Bywa również zagrożeniem, jeśli zasłania oznakowanie, tablicę ostrzegawczą albo informacyjną. W KAMPET specjalizujemy się w usuwaniu graffiti przy pomocy nowoczesnych metod, a także w zabezpieczaniu powierzchni przed kolejnymi aktami wandalizmu w przyszłości.

Usuwanie graffiti i czyszczenie powierzchni

Metoda usuwania graffiti jest dopasowana do powierzchni, na której zostało ono wykonane. Procedura jest prostsza w przypadku powierzchni pokrytych warstwą zabezpieczającą. Nawet gdy mamy do czynienia z powierzchnią niezabezpieczoną, zapewniamy całkowite usunięcie malunku:


Usuwanie graffiti:

 • Z różnych rodzajów powierzchni:
  →Twardych, nieabsorbujących, takich jak konstrukcje stalowe, blacha, ekrany akustyczne oraz powierzchni malowanych przemysłowo jak wagony kolejowe, autobusy, tramwaje, wiaty przystankowe, budki telefoniczne
  → Gładkich, delikatnych, takich jak marmur, granit, klinkier, szkło, pleksiglasy, lamperie, laminaty, znaki drogowe i reklamowe.
  → Porowatych i delikatnych, takich jak termoizolacyjne wyprawy tynkowe czy tynki cementowo-wapienne wykończone farbami elewacyjnymi.
 • Czyszczenie wykonujemy szybko i wydajnie – nawet w ciągu 24 godzin od zdarzenia.
 • Chronimy Państwa przed koniecznością kosztownego odmalowywania elewacji.
 • Korzystamy z agregatów prądotwórczych i własnych zbiorników wodnych, nie potrzebujemy dostępu do bieżącej wody oraz sieci elektrycznej.
 • Usuwamy graffiti sposób możliwie jak najmniej ingerujący w oczyszczaną powierzchnię (metodami chemicznymi lub mechanicznymi).
 • Oprócz usuwania graffiti zapewniamy także mycie powierzchni z kurzu, pyłu, zacieków.

Zabezpieczanie powłokami antygraffiti

Zabezpieczenie przed aktami wandalizmu wykonujemy albo po oczyszczeniu elewacji z graffiti, albo profilaktycznie, by zapobiec takim czynom w przyszłości. Nawet jeśli w wyniku działań wandali elewacja, tablica lub inny obiekt zostanie oszpecony farbą, usuniemy napis szybko i bez żadnej szkody dla struktury oczyszczanego materiału:


 • Zabezpieczenie polega na pokryciu powierzchni kilkoma warstwami preparatu zabezpieczającego przed graffiti.
 • Prace wykonujemy szybką i wydajną metodą natryskową.
 • Warstwę zabezpieczenia nakładamy do wysokości 3 – 4 m nad poziomem ulicy.
 • W zależności od zagrożenia aktami wandalizmu oraz możliwości finansowych Klienta stosujemy:
  zabezpieczenie trwałe – utrzymuje się do 20 lat, warstwa nie wymaga odnowienia po usunięciu graffiti,
  zabezpieczenie jednorazowe – wymaga odnowienia po usuwaniu graffiti, ale samo zmycie rysunku jest łatwiejsze i nie narusza powierzchni pod warstwą antygraffiti.
 • Oferta skierowana jest do samorządów, właścicieli obiektów, ale także deweloperów i firm budowlanych.